WAŻNE !!! zapoznaj się z informacją w aktualnościach


WAŻNE !!! zapoznaj się z informacją w aktualnościach

 

Jesteśmy z Wami od 27 lat


 

 

Aktualności

02.11.2015
DSC_0126.jpg

Tydzień Zdrowia'15 w ArcelorMittal Poland

Fundacja Ochrony Zdrowia włączyła się aktywnie w organizację Tygodnia Zdrowia, który organizowany jest co roku na początku października przez Biuro BHP ArcelorMittal Poland.

Wspólnie z firmą "AMPLIFON" Poland Sp. z o.o. przeprowadzone zostały bezpłatne, profilaktyczne badania słuchu dla 90 hutników z Dąbrowy Górniczej, Sosnowca, Świętochłowic, Chorzowa i Krakowa.

Ponieważ najważniejsza jest profilaktyka, fundacja zaprosiła swoich darczyńców, emerytów i rencistów oraz pracowników AMP na bezpłatne badania laboratoryjne w ramach pakietu kardiologicznego i gastrologicznego. Z badań tych skorzystało 430 osób. 

"Edukacja dla zdrowia i bezpieczeństwa" to hasło pikniku rodzinnego na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Dąbrowie Górniczej (3.10.2015 r.), zorganizowanego wspólnie z WORD Katowice, WSS nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu oraz firmą UNIMED Sp. z o.o.  W pikniku wzięło udział około 80 osób.    Podczas trwania pikniku odbywały się pokazy: symulatory dachowania, jazdy samochodem, skuterem, alkogole, filmy edukacyjne i symulator przejścia dla pieszych (dla najmłodszych), konkurs rowerowy dla dzieci. Wykwalifikowani rehabilitanci z firmy UNIMED Sp. z o.o. wykonywali kilkuminutowe zabiegi w postaci masażu klasycznego i krioterapii. 

Osoby chętne mogły również skorzystać z bezpłatnych porad i konsultacji medycznych, udzielanych przez lekarzy z WSS nr 5 w Sosnowcu o specjalizacji: urolog, ortopeda i naczyniowiec. 

Najbardziej spektakularnym wydarzeniem Tygodnia Zdrowia był III Marszobieg Charytatywny, organizowany w trzech lokalizacjach ArcelorMittal Poland: Kraków, Dąbrowa Górnicza i Zdzieszowice. W tym roku marszobieg dedykowany był dla 14 potrzebujących dzieci. Głównym organizatorem marszobiegu była działająca przy firmie ArcelorMittal Poland Fundacja Nasze Dzieci.  Maszerując, biegnąc, idąc z kijkami, przebiegnięto łącznie ponad 11 tys. kilometrów. Każdy kilometr przebyty indywidualnie owocuje przekazaniem przez firmę AMP 5 zł na leczenie i rehabilitację dzieci, których zgłoszenia wpłynęły do Fundacji Nasze Dzieci i zostały zatwierdzone przez komisję.

Fundacja Ochrony Zdrowia aktywnie włączyła się w pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia jak rówież zadbała o instruktura nordic walkingu (pracownica z firmy UNIMED Sp. z o.o.) dla chętnych podczas marszobiegu.

Pracownicy fundacji również dorzucili swoją cegiełkę maszerując i biegnąc dla chorych dzieci.

 

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

+ 48 (32) 776-83-58

+ 48 (32) 776-99-43 (biuro obsługi pacjenta)

sekretariat@fundacja-dabrowa.pl

Al. J. Piłsudskiego 92, 41-308 Dąbrowa Górnicza    KRS: 0000053491    NIP: 629-10-88-651    nr rachunku bankowego: 25 1050 1272 1000 0008 0042 1729

Investmag - tworzenie stron internetowych